Nowoczesne sanatorium

W ścisłym centrum Buska Zdroju znajduje się dawny obiekt Bristol. Sam budynek jest związany z tradycjami leczniczymi, bo od dawna w tym uzdrowiskowym mieście każde większe przedsięwzięcie wiąże się z leczeniem. Ale dopiero ostatni właściciele nadali temu zabytkowemu miejscu nowe oblicze. Nadal prowadzi się tam działalność uzdrowiskową, ale tradycję łączy się z najnowszymi trendami.

 Odrestaurowany zabytek.

Podczas remontu zabytkowego hotelu Bristol, przeprowadzanego pod kuratelą konserwatora zabytków, zachowano stare piękno architektury z jednoczesnym zachowaniem funkcji hotelowych i restauracyjnych. Dodatkowo odrestaurowano i przebudowano część zabiegową. Właściciele zdecydowali o pozostawieniu nazwy BRISTOL dodając do niej: Art SPA Medical, co wiele mówi o nowych funkcjach obiektu. Powstała ekskluzywna placówka dla szczególnie wymagających gości, którzy pragną w miłej atmosferze podratować swoje samopoczucie i zdrowie.

Jakiego rodzaju zabiegów?

 W Bristol Art, Spa Medical dostępne są zabiegi, które niegdyś serwował Bristol Busko Zdrój, takie jak: rehabilitacja narządu ruchu, balneologia, hydroterapia, rehabilitacja kręgosłupa a także wszelkie masaże. Wszystko to wzbogacane jest o działania w rodzaju SPA takie jak: zabiegi na twarz i ciało, stylizacja oprawy oczu, pielęgnacja dłoni i paznokci, pielęgnacja stóp i paznokci, depilacja i masaże relaksacyjne.

 Jedną z nowości jest basen do pływania oczyszczany nanosrebrem, które ma właściwości lecznicze i zapobiega rozwojowi bakterii, grzybów i glonów w wodzie. Dzięki temu kąpiel staje się bezpieczna i komfortowa. Dodatkowo ten sposób w odróżnieniu od chlorowania nie drażni spojówek ani nie powoduje uczuleń.

 Inną ciekawostką jest fakt, że obiekt posiada w bieżnię antygrawitacyjną, na której dzięki unikalnej technologii, można wykonywać ćwiczenia z częściowym odciążeniem. Jest świetny sposób na rehabilitację stawów w kończynach dolnych, szybko skutkujący odzyskaniem pełnego zakresu ruchu.

 Obiekt jako jedyny w kraju ma elektrostatyczny oczyszczacz atmosfery wewnątrz budynku. Powietrze jest tam oczyszczane, jonizowane i uzdatniane według życzeń gości.