Atracyjne Busko-Zdrój

Busko Zdrój to jedno z najbardziej znanych w Polsce miast uzdrowiskowych. Położona w województwie świętokrzyskim miejscowość cieszy się wśród turystów dużą popularnością. Nie tylko ze względów na walory uzdrowiskowe, ale także z powodów pięknych krajobrazów, którymi zachwyca coraz większe rzesze turystów.

Uzdrowiskowe

Do Buska-Zdrój tłumnie przyjeżdżają kuracjusze. Bogata oferta uzdrowisk, sanatoriów czy też hoteli, sprzyja odpoczynkowi, po który udają się tutaj turyści z całej Polski i nie tylko. Wśród najbardziej popularnych obiektów w Busku-Zdrój znajdują się Zakład Przyrodoleczniczy w Sanatorium „Włókniarz”, Sanatorium „Marconi” czy też Szpital Uzdrowiskowy „Krystyna”. Oprócz wymienionych potrzebujący znajdą także dziesiątki mniejszych sanatoriów. Miejsca te oferują pomoc w schorzeniach reumatologicznych, neurologicznych, dermatologicznych, a także są otwarte na pomoc dzieciom z różnymi schorzeniami.

Nie tylko lecznicze walory

Busko-Zdrój to także miejsce, gdzie można zrelaksować się w hotelach SPA, w pensjonatach czy też w gospodarstwach agroturystycznych. Czas w tej świetokrzyskiej miejscowości można spędzać także na szlakach turystycznych, można pojeździć rowerami po licznych ścieżkach rowerowych czy też skorzystać z kortów tenisowych. Aktywne spędzanie czasu jest więc jak najbardziej wskazane.

Zabytki

Dla miłośników historii czy też architektury, Busko-Zdrój także jest dobrym miejscem wypadowym. Oczywiście najważniejszym miejscem Buska jest pochodzący z XIX wieku Park Zdrojowy. Spacery po urzekającym 14-hektarowym parku powinny znaleźć się w obowiązku każdego turysty. Co jeszcze warto zwiedzić? Można tutaj podziwiać powstały w 1699 roku drewniany kościół pod wezwaniem Św. Leonarda, niedaleko rynku można podziwiać zaś Ponorbertański Zespół Klasztorny

Busko-Zdrój zaprasza

Oczywiście wymienione wyżej walory tego miasteczka to nie wszystko. Warto przekonać się o tym na własnej skórze. Imprezy cykliczne, koncerty czy też inne wydarzenia kulturalne- tym wszystkim można się napawać w Busku-Zdrój. Jeżeli ktoś jeszcze nie miał okazji skorzystać z gościnności tego miasteczka, powinien jak najszybciej naprawić swój błąd.